případové studie
Webové rozhraní pro konfiguraci embedded zařízení

Webová aplikace běžící na samotném zařízení

Vzdálená konfigurace služeb

Jednoduché ovládání

challenge

Výzva

Do prototypu nového zařízení bylo třeba vytvořit aplikaci, která bude monitorovat stav vybraných služeb a podle toho měnit funkci a nastavení zařízení vybraných služeb, a provádět jejich konfiguraci.

solution

Řešení

Navrhli jsme uživatelské rozhraní, které bere v potaz komplexitu aplikace a tu převádí do přehledně fungujícího systému adresující potřeby uživatelů, které ji budou používat. Do zařízení byl přidán webový server, který zajišťuje poskytování webové aplikace. Vedle něj byla přidána od základu vytvořená aplikace, která komunikuje s operačním systémem (Linux) a jednotlivými službami - především tedy vyčítá jejich stav a poskytuje jej přes standardizované API. Dále bylo třeba zajistit konfiguraci daných služeb skrz poskytování konfiguračních souborů. K tomu patří nově vytvořená webová aplikace, která je poskytována ze samotného zařízení.

Po přihlášení do samotné aplikace se zobrazí dashboard s informacemi o momentálním stavu zařízení a z menu je možné přejít na konfiguraci jednotlivých celků služeb. Jejich zgrupování bylo zvoleno pro přehlednost a jednoduché ovládání, tak aby to uživatelům přišlo co nejvíce přirozené.

Při tvorbě řešení bylo dbáno na možnost rozšíření obou aplikací v budoucnu.

solution

Použité technologie

ASP.NET
React

NAPIŠTE NÁM
Tak na co čekáte?

NEZÁVAZNÁ KONZULTACE S NAŠÍM TÝMEM (60 min, ONLINE)

Během bezplatné konzultace se zaměříme na vaše potřeby a očekávání o funkci softwaru a ujistíme se, zda vaše zadání (popis a očekávání o funkcionalitě software) opravdu odpovídá skutečné potřebě, kterou chcete vyřešit. Někdy se totiž ukáže, že problém je možné řešit jinak, než jak to na první pohled vypadá. Na konci schůzky budete mít jasno, zda jsme ideálním partnerem pro váš projekt a jestli si necháte vypracovat podrobnější analýzu právě od nás.

Kontaktujte nás

Vyplněním a odesláním kontaktního formuláře dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů (emailová adresa, telefonní číslo, jméno / název firmy). Údaje budou využity pouze pro konkrétní případ týkající se zprávy v odeslaném formuláři.

Chcete se na něco zeptat? Zanechte nám vzkaz.

tym@metiosoftware.cz